Spis Lekcji

Co zawiera KURS

incrediblyrespecially

1. TWORZENIE PIERWSZEGO PROJEKTU

Zaczynamy od podstaw. W tej lekcji pokażę Ci na jakie najważniejsze ustawienia w tworzeniu nowego projektu trzeba zwrócić uwagę oraz wstępnie omówię tryb kolorów RGB oraz CMYK.

2. INTERFEJS PROGRAMU

Czas zapoznać się z interfejsem programu. Jeśli jeszcze nigdy nie miałeś styczności z Photoshopem, po tej lekcji nie będziesz miał problemu z odpowiednim ułożeniem narzędzi pod swoje projekty. Dowiesz się w jaki sposób  włączać, wyłączać oraz modyfikować odpowiednie narzędzia.

4. PERSONALIZACJA PHOTOSHOPA

Dzięki tej lekcji będziesz wiedział w jaki sposób zmodyfikować preferencje programu, aby praca w programie była jak najbardziej wygodna i wydajna.

5. GRAFIKA RASTROWA, A WEKTOROWA

Bardzo jasno wyjaśnię Ci czym jest grafika rastrowa oraz grafika wektorowa. Wiedza niezbędna do projektowania graficznego. Poznasz różnicę między tymi pojęciami i już nigdy ich ze sobą nie pomylisz.

6. DPI a PPI

Kolejne bardzo ważne zagadnienie bez którego ani rusz przy pracy z drukarniami. Poznasz pojęcia, które pozwolą Ci zrozumieć czym jest rozdzielczość projektu.

24. WARSTWY W PHOTOSHOPIE

W prosty sposób wyjaśnię Ci na czym polega praca na warstwach w Photoshopie.  Stworzysz swoje pierwsze warstwy i zrobisz kolejny krok ku tworzeniu prawdziwych projektów !

7. DODAWANIE ZDJĘĆ/GRAFIK
DO PROJEKTU

Dzięki tej lekcji Twoje prace będą miały szanse stać się bardziej interesujące! Nauczysz się m.in. odpowiednich skrótów klawiszowych, które pomogą Ci modyfikować, przesuwać grafikę/zdjęcie. Tutaj ogranicza Nas tylko wyobraźnia!

26. MASKI W PHOTOSHOPIE

Niezbędna funkcja przy tworzeniu większości prac graficznych. Krok po kroku wytłumaczę Ci na czym polega maska oraz jak stosować ją w praktyce do tworzenia projektów.

27. CZYM JEST RASTERYZOWANIE OBIEKTU

Jakość elementów w Twoich projektach jest bardzo ważna. Dlatego jeśli chcesz tworzyć projekty w wysokiej jakości koniecznie musisz zapoznać się z tym pojęciem. Wyjaśnię Ci na czym polega i w jakich przypadkach je wykorzystujemy.

10. ZAZNACZANIE I WYCINANIE ELEMENTÓW

Bez tej umiejętności ciężko stworzyć ciekawą pracę. Ale nie musisz się martwić, ponieważ Ty posiądziesz tę umiejętność dzięki tej lekcji i będziesz coraz bliżej tworzenia wspaniałych projektów.

11. WYCINANIE LASSEM

Zaprezentuję Ci wszystkie rodzaje Lassa, opiszę różnicę oraz powiem Ci z którego ja najczęściej korzystam i dlaczego.

12. KADROWANIE

Pojęcie względnie proste jednak nie zawsze do końca zrozumiałe przy tworzeniu prac. Nauczę Cię w jaki sposób kadrować projekty, aby mieć możliwość zmiany kadru, jeśli klient będzie tego wymagał.

13. RAMKA

Funkcja często wykorzystywana przy tworzeniu ulotek, plakatów, katalogów czy broszur. Jeśli więc zamierzasz się tym zajmować, koniecznie musisz ją poznać.

14. KROPLOMIERZ, MIARKA, NOTATNIK

Kolejne podstawowe narzędzia wykorzystywane do pracy grafika. Pokażę Ci jak ich używać i w jakich okolicznościach mogą Ci się przydać.

15. PĘDZEL I OŁÓWEK

Bez tych narzędzi raczej Photoshop by nie istniał. W tej lekcji nauczę Cię jak się nimi posługiwać, do czego służą dodatkowe funkcje np. tryb, przepływ czy krycie.

16. WIADRO Z FARBĄ I BUDOWANIE GRADIENTU

Często przydatne funkcje do tworzeniu tła w projekcie, ale i nie tylko. Gradient wykorzystywany przy tworzeniu napisu daje nam dodatkowy efekt. Funkcje dzięki którym projekt zyskuje efekt “wow”. Koniecznie musisz je poznać!

17. TEKST

Jedno z podstawowych funkcji wszelkich programów do tworzenia wizualnego. Nauczę Cię jak wykorzystujemy ją w Photoshopie, jakich skrótów klawiszowych używać, aby praca z tekstem była przyjemniejsza i łatwiejsza.

18. HISTOGRAM PHOTOSHOP

Często wykorzystywana przeze mnie opcja do zmiany dynamiki kolorystycznej na zdjęciach/projektach. Opowiem Ci na jakiej zasadzie działa i jakie efekty można dzięki niej osiągać.

19. PORUSZANIE MIĘDZY WARSTWAMI

Poruszanie między warstwami często sprawia kłopot początkującym. Na tej lekcji zademonstruję Ci wszystkie techniki/skróty klawiszowe z jakich korzystam do łatwiejszej pracy z warstwami, dzięki czemu Ciebie ten kłopot ominie.

25. PORZĄDKOWANIE WARSTW

Przy tworzeniu projektów często osiągamy bardzo dużą liczbę warstw. Dzięki umiejętności dobrego ich uporządkowania po tej lekcji , praca z Photoshopem nie będzie frustrująca, a łatwa i przyjemna.

21. NAWIGATOR
PHOTOSHOP

Opcja bardzo przydatna do poruszania się po projekcie. Pokażę Ci jak z niej korzystać, aby wygodniej było Ci pracować na dużych projektach.

28. PORUSZANIE POMIĘDZY
DWOMA PROJEKTAMI

Możliwe, że pracując jednocześnie nad kilkoma projektami będziesz chciał wykorzystać dany element w innym projekcie.  Musisz więc zapoznać się z tą lekcją, by wiedzieć jak to robić.

23. ZAPISYWANIE PROJEKTU
ROBOCZEGO

Nieskończony projekt musimy zapisać w odpowiedni sposób, w odpowiednim formacie. Na tej lekcji dowiesz się jak to zrobić.

24. ZAPISYWANIE PLIKÓW
I FORMATY

PSD, PSB, JPEG, PDF, PNG czy TIF? W jakim formacie należy zapisać nasz projekt ? Na tej lekcji opowiem Ci czym są w/w skróty oraz w jakich sytuacjach je wybieramy.

25. EKSPORTOWANIE PLIKÓW

Eksportowanie plików jest bardzo ważną procedura podczas pracy grafika. Musisz wiedzieć w jakich formatach i jakościach zapisywać swoje prace.

26. SZYBKIE ZAZNACZANIE

W swoich pracach będziesz musiał potrafić nienagannie wycinać elementy, aby projekt wyglądał na profesjonalny. Właśnie tego nauczę Cię w tej lekcji.

27. RÓŻDŻKA ZAZNACZANIE

Różdżka to jedno z kilku narzędzi do wycinania, które poznasz w tym kursie. Mało dokładne, ale warte poznania.

28. PIÓRO

Wg mnie najdokładniejsze narzędzie do wycinania. Nie wyobrażam sobie, żebyś go nie znał, zatem na tej lekcji nauczę Cię jak się nim posługiwać.

29. OPCJA
WSTECZ

Podczas tworzenia projektu musimy mieć możliwość cofania, dlatego w tej lekcji przedstawię Ci prosty i szybki sposób na usuwanie naszych ostatnich ruchów w programie.

30. ZAZNACZANIE
+ ZAZNACZ I MASKUJ

Opcja, która przyda się przy plakatach, ulotkach itp., ale nie tylko. Po tej lekcji będziesz wiedział kiedy używać tych narzędzi.

31. STEMPEL
I PĘDZEL HISTORII

Przedstawię Ci narzędzia, dzięki którym będziesz mógł kopiować elementy obrazu i cofać zmiany jakie wprowadziłeś na projekt. Rzadko przeze mnie wykorzystywane, ale warte poznania.

32. PODSTAWOWY
RETUSZ ZDJĘĆ

Nie raz pracując jako grafik będziesz musiał “upiększyć” zdjęcie. Przedstawię Ci narzędzia, którymi należy to robić.

33. ROZMYCIE, WYOSTRZENIE, SMUŻENIE,
ŚCIEMNIANIE, ROZJAŚNIANIE, GĄBKA

Dzięki tym narzędziom będziesz mógł modyfikować swoje grafiki, czy zdjęcia. Na tej lekcji pokażę Ci jak ich używać.

34. USUWANIE OBIEKTÓW
ZE ZDJĘĆ

Wykorzystałeś do projektu zdjęcie, które idealnie pasuje prócz jednego elementu? A może zrobiłeś super zdjęcie, ale znalazł się na nim nieproszony gość drugiego planu? Żaden problem! Pokażę Ci w jaki sposób łatwo i szybko to usunąć.

35. DOPASOWANIA

Profesjonalna obróbka zdjęcia opiera się na dopasowaniu m.in barw , jaskrawości, kontrastu, nasycenia. Pokażę Ci jak obrobić zdjęcia lub inny element Twojego projektu poprzez poziomy, krzywe i inne elementy dopasowania.

30. STYL
WARSTWY

Kontur, tekstura, obrys blask wewnętrzny czy zewnętrzny to tylko niektóre funkcje stypu warstwy. Te i pozostałe przedstawię Ci na tej lekcji. Dzięki temu będziesz mógł jeszcze bardziej urozmaicać swoje prace.

37. TRYB
MIESZANIA

Nie wyobrażam sobie, żebyś w swoich pracach nie wykorzystywał opcji trybu mieszania. Z tym narzędziem Twoje prace będą o wiele atrakcyjniejsze i ciekawsze. W tej lekcji pokażę Ci co to jest, a w dalszych lekcjach wykorzystamy tę umiejętność w praktyce.

38. ZMIANA KOLORU
OCZU

Chcesz wykorzystać zdjęcie z banku zdjęć do swojego projektu, ale kolor oczu nie pasuje? A może chcesz zrobić fotomanipulację, bądź po prostu sprawdzić jakbyś wyglądał z innym kolorem oczu? Nic prostszego! Po tej lekcji będzie to dla Ciebie pestka!

39. ZMIANA KOLORU
JEDNEGO ELEMENTU

Tak jak w przypadku zmiany koloru oczu, chcesz dopasować kolor jakiegoś elementu do reszty projektu? Proszę bardzo. Na tej lekcji właśnie tego Cię nauczę.

40. WYCINANIE
WŁOSÓW

Umiejętność niezbędna do tworzenia projektów z wykorzystaniem postaci. Aby Twoja praca profesjonalnie wyglądała , docinanie musisz opanować wręcz do perfekcji.  Zabieraj się zatem za tę lekcję!

41. JAK WGRYWAĆ
CZCIONKI

Przed Tobą wiele prac w różnych stylach, wg wymagań klientów. Dlatego też pod dany projekt musisz dopasować czcionkę, która nie zawsze znajduje się w programie. Musisz więc nauczyć się je wgrywać. Krok po kroku pokażę Ci jak się robi.

42. FORMOWANIE

Chcesz wyszczuplić postać, bądź pogrubić? A może powiększyć usta, a nos pomniejszyć?  Na tym jednak nie koniec. Narzędzie to jest pomocne przy Tworzeniu fotomanipulacji czy różnych efektów. Jeśli chcesz dowiedzieć się wszystkiego, zapraszam na lekcję!

43. PRZEKSZTAŁCANIE
OBIEKTÓW

Dzięki narzędziu przekształcania jesteśmy w stanie nadać pracy ciekawy design.  Po tej lekcji będziesz wiedział do czego często go wykorzystuję!

44. WGRYWANIE WŁASNYCH
PĘDZLI

Pędzle tak jak czcionki musza być odpowiednio dobrane pod styl projektu. Biblioteka wgranych pędzli do projektu jest jednak ograniczona, dlatego trzeba potrafić wgrać je samemu. Po tej lekcji to nie będzie problem!

45.PROJEKTOWANIE 3D
PODSTAWY

Przed Toba lekcja wprowadzająca Cię w świat projektowania 3D. Dzięki tej lekcji będziesz mógł nadać zupełni inny wymiar swoim projektom.

B1. SKĄD CZERPAĆ INSPIRACJE
DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Boisz się zacząć, ponieważ myślisz, że nie masz dość pomysłów na projekty? Nic bardziej mylnego! Większość twórców musi szukać inspiracji, aby dalej tworzyć. Na tej lekcji zdradzę Ci, skąd ja ją czerpię.

B2. FORMATY I PRZYGOTOWANIE
DO PROJEKTU

Projektując plakaty, ulotki, banery itp musimy projektować na odpowiednich formatach. Na tej lekcji powiem Ci jakie rozmiary powinien mieć Twój projekt w zależności od rodzaju.

B3. PROJEKTOWANIE ULOTKI
DWUSTRONNEJ A5 (STRONA 1)

Pokażę Ci jak w praktyce projektuję ulotkę. Wraz ze mną stworzysz własną!

B4. PROJEKTOWANIE ULOTKI
DWUSTRONNEJ A5 (STRONA 2)

Razem zaprojektujemy drugą stronę ulotki!

B5. JAK ZAPISAĆ PLIK DO PODGLĄDU
DLA KLIENTA

Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą swojej pracy? Czy stosuję logo wodne? Co o nim sądzę? Tego wszystkiego dowiesz się na tej lekcji.

B7. SKĄD POBRAĆ DARMOWE ZDJĘCIA
DO UŻYTKU KOMERCYJNEGO

Zdradzę Ci skąd możesz pobierać darmowe zdjęcia i na co zwrócić uwagę przy korzystaniu z takiej mozliwości.

B8. JAK STWORZYĆ PLAKAT
W FORMACIE A2

Stworzymy plakat od zera! Po tej lekcji będziesz potrafił zrobić go samodzielnie i przyjmować pierwsze zlecenia.

B9. JAK STWORZYĆ
WIZYTÓWKĘ

Stworzymy wizytówkę od zera! Po tej lekcji będziesz potrafił zrobić ją samodzielnie i przyjmować pierwsze zlecenia.

B10. JAK STWORZYĆ
BANER

Stworzymy baner od zera! Po tej lekcji będziesz potrafić zrobić go samodzielnie i przyjmować pierwsze zlecenia.

B11. JAK STWORZYĆ
MOCK UP

Chcesz tworzyć odzież? Nanosić Logo na koszulki? Nie ma problemu! Krok po kroku pokaże Ci jak stworzyć własny Mock Up.

B12. JAK STWORZYĆ BANER
NA FACEBOOK

Po tej lekcji nie będziesz miał żadnych wątpliwości co do tego czy nadajesz się do zrobienia banneru na FB.  Najpierw lekcja, później praktyka i będziesz w tym mistrzem!

B13. PŁATNE BANKI
ZDJĘĆ

Pokazałem Ci już darmowe banki, teraz przyszła pora na płatne. Na tej lekcji dowiesz się jaka jest między nimi różnica i dlaczego korzystam z płatnych. Zapraszam!